Logo Le Roy tuin, de ecokathedraal van Heerenveen

Ecocathedralen: waar plant, dier en mens samenwerken...
... en waar ruimte de tijd krijgt, en tijd de ruimte
Honderd jaar Louis Le Roy 1924 - 2024
Honderd jaar Louis Le Roy in 2024

Louis Le Roy, naamgever en initatiefnemer van de Le Roy tuin, is in 01924 geboren. Volgend jaar dus honderd jaar geleden, en hoewel Le Roy altijd zei dat honderd jaar niets voorstelt, gaan we het natuurlijk wel vieren!

We zijn nog volop bezig met het programma, maar kunnen wel een tipje van de sluier oplichten:

  • In samenwerking met de Bibliotheek Heerenveen gaan we TIJD-reizen. Op vier donderdagavonden, te beginnen op donderdag 8 februari 02024 met het thema "Zorg voor later!",  behandelen we elke avond een Social Development Goals (SDG) thema (gezondheidszorg, politiek, kunst en klimaat). We kijken met een langetermijnbril naar de toekomst en gaan kijken wat we nú al moeten doen om de volgende generatie een mooie toekomst te geven.
  • Met Museum Heerenveen zijn we bezig met een grote tentoonstelling over 100 jaar Louis G. Le Roy, die eind 02024 te zien zal zijn.
  • We pakken extra uit met het jaarlijkse TIJD-symposium dit jaar. U bent op 31 oktober van harte welkom in het Posthuis Theater in Heerenveen
  • Er komt een Le Roy wandelroute die langs de beide ecokathedralen gaat. Een tocht van zo'n 14 km, dus alle tijd om onderweg met elkaar van gedachte te wisselen over tijd, lange termijn, ecokathdralen en ecologie. Planoloog Zef Hemel bekleedt de Abe Bonnema leerstoel, en is sinds 2023 al wandelend door Friesland en Groningen de leefbaarheid van het platteland aan het onderzoeken.

Hou ook de websit evan de Stichting TIJD in de gaten voor het programma!

Meewerken?

Wil je als vrijwilliger meewerken aan de Heerenveense ecokathedraal? Dat kan!
Neem even contact op, dan kijken we wat jij leuk vindt en wat je kan doen.
Of kom op een woensdagmorgen een keer langs. Dan zijn we er vaak aan het werk. 

Hou mij op de hoogte van updates op deze site

Agenda

Geen evenementen

The stage is yours!

 In de Le Roy-tuin bevindt zich een klein, sfeervol openluchttheater voor ongeveer 80 bezoekers. Ideaal voor het opvoeren van kleine voorstellingen van zang, voordracht, muziek, theater..... Mail of bel ons en vraag naar de mogelijkheden. 

thumb openlucht theater le roy tuin

Rondleiding of lezing over ecokathedralen?

Wilt u een rondleiding door de Le Roy tuin, of een lezing over ecokathedralen? Neem dan contact met ons op. Dat kan via mail of telefonisch op 06-24573020.

Stenen doneren?

Hebt u stenen over en wilt u deze doneren aan de Le Roy tuin? Neem dan eerst contact met ons op, dan hoort u direct of (en zo ja: waar) u de stenen kunt brengen. Het ongevraagd brengen (of ophalen) van materiaal is dus niet toegestaan.

tegels nk tegelwippen in ecokathedraal heerenveen

 

Zie ook:

Andere lange termijn kunstprojecten

Verschillende kunstenaars hebben zich op een of andere manier laten inspireren door de langetermijn, ook wel kathedraaldenken genoemd.  Een aantal interessante voorbeelden: 

  1. De Letters van Utrecht (02000 - zo lang er zaterdagen zijn): een gedicht dat letter voor letter elke zaterdag wordt geschreven in de binnenstad van Utrecht met behulp van stenen.
  2. De Tijdpyramide van Manfred Laber in Wemdinge, Duitsland
  3. De Future LIbrary (02014 - 02114) van Katie Paterson in Oslo, Denemarken.
  4. De Longplayer in Trinity Buoy Wharf in London, een muziekstuk dat 100 jaar duurt en te beluisteren is sinds 1 januari 2000.
  5. De Tropfensteinmachine ( 01996 - 02496 ) waarmee een druipsteen worde gemaakt in een museum in Hamburg. 

"Voor een goed begrip van hetgeen geschreven wordt, moet steeds worden bedacht dat wanneer de natuur ter sprake komt daar dan stééds natuurlijke processen mee bedoeld worden, maar nooit de natuur in haar tijdelijke verschijningsvorm". Louis G. Le Roy ( 01924 - 02012 )

"Als we bouwen, laten we dan bedenken dat we voor de eeuwigheid bouwen. Laat het niet zijn voor het huidige genot, nog voor het huidige gebruik alleen; Laat het een zodanig werk zijn dat onze nakomelingen ons er dankbaar voor zijn". John Ruskin ( 01819 - 01900 )