Logo Le Roy tuin, de ecokathedraal van Heerenveen

Ecocathedralen: waar plant, dier en mens samenwerken...
... en waar ruimte de tijd krijgt, en tijd de ruimte
Cursisten Elly, Rudi, Jan, Willem, Harry en ecologisch hovenier Pieter Jansma (Foto: Peter Wouda)
Cursisten Elly, Rudi, Jan, Willem, Harry en ecologisch hovenier Pieter Jansma (Foto: Peter Wouda)

Zaterdag 18 januari 02025 kregen de vrijwilligersgroep van de Le Roy-tuin een interessante cursus in het stapelen van takken door de ecologische hovenier Pieter Jansma.

Naast de vaste woensdagmorgenploeg Willem, Elly en Peter, was ook Harry, Rudi (Stichting TIJD) en buurtbewoner Jan aanwezig. Na een korte inleiding van Pieter in buurthuis De Kempenaer met daarin inspirerende voorbeelden van gestapelde takken (takkenrillen) en een heerlijke kop koffie (bedankt beheerder!)  gingen we in de Le Roy tuin aan het werk om een cirkel te maken van het aanwezige sprokkelhout. Het was een leerzame maar vooral gezellige middag. Bedankt Pieter van Jansma's Hof / Studio Habitats voor de enthousiaste les!

Download hier de presentatie "Bouwen met takken en groen" van Pieter Jansma, met handige tips en inspirerende voorbeelden, of bekijk de presentatie hieronder:

 

werkdag le roy tuin heerenveen midden elly spekElly Spek stapelt met takken. (Foto: Peter Wouda)

werkdag le roy tuin heerenveen midden harry de vriesHarry de Vries zaagt een stam doormidden zodat deze gestapeld kan worden. (Foto: Peter Wouda)
werkdag le roy tuin heerenveen midden pieter jansma takkenrilCursusleider PIeter Jansma aan het werk bij de ronde takkenril in de Le Roy-tuin. (Foto: Peter Wouda)
werkdag le roy tuin heerenveen midden pieter jansmaDe ronde vorm wordt al duidelijk zichtbaar. (Foto: Peter Wouda)

werkdag le roy tuin heerenveen midden willem mulderPieter Jansma legt uit aan Willem Mulder hoe hij het beste kan stapelen met takken. (Foto: Peter Wouda)

 

Meewerken?

Wil je als vrijwilliger meewerken aan de Heerenveense ecokathedraal? Dat kan!
Neem even contact op, dan kijken we wat jij leuk vindt en wat je kan doen.
Of kom op een woensdagmorgen een keer langs. Dan zijn we er vaak aan het werk. 

Hou mij op de hoogte van updates op deze site

Agenda

Geen evenementen

The stage is yours!

 In de Le Roy-tuin bevindt zich een klein, sfeervol openluchttheater voor ongeveer 80 bezoekers. Ideaal voor het opvoeren van kleine voorstellingen van zang, voordracht, muziek, theater..... Mail of bel ons en vraag naar de mogelijkheden. 

thumb openlucht theater le roy tuin

Rondleiding of lezing over ecokathedralen?

Wilt u een rondleiding door de Le Roy tuin, of een lezing over ecokathedralen? Neem dan contact met ons op. Dat kan via mail of telefonisch op 06-24573020.

Stenen doneren?

Hebt u stenen over en wilt u deze doneren aan de Le Roy tuin? Neem dan eerst contact met ons op, dan hoort u direct of (en zo ja: waar) u de stenen kunt brengen. Het ongevraagd brengen (of ophalen) van materiaal is dus niet toegestaan.

tegels nk tegelwippen in ecokathedraal heerenveen

 

Zie ook:

Andere lange termijn kunstprojecten

Verschillende kunstenaars hebben zich op een of andere manier laten inspireren door de langetermijn, ook wel kathedraaldenken genoemd.  Een aantal interessante voorbeelden: 

  1. De Letters van Utrecht (02000 - zo lang er zaterdagen zijn): een gedicht dat letter voor letter elke zaterdag wordt geschreven in de binnenstad van Utrecht met behulp van stenen.
  2. De Tijdpyramide van Manfred Laber in Wemdinge, Duitsland
  3. De Future LIbrary (02014 - 02114) van Katie Paterson in Oslo, Denemarken.
  4. De Longplayer in Trinity Buoy Wharf in London, een muziekstuk dat 100 jaar duurt en te beluisteren is sinds 1 januari 2000.
  5. De Tropfensteinmachine ( 01996 - 02496 ) waarmee een druipsteen worde gemaakt in een museum in Hamburg. 

"Voor een goed begrip van hetgeen geschreven wordt, moet steeds worden bedacht dat wanneer de natuur ter sprake komt daar dan stééds natuurlijke processen mee bedoeld worden, maar nooit de natuur in haar tijdelijke verschijningsvorm". Louis G. Le Roy ( 01924 - 02012 )

"Als we bouwen, laten we dan bedenken dat we voor de eeuwigheid bouwen. Laat het niet zijn voor het huidige genot, nog voor het huidige gebruik alleen; Laat het een zodanig werk zijn dat onze nakomelingen ons er dankbaar voor zijn". John Ruskin ( 01819 - 01900 )