Logo Le Roy tuin, de ecokathedraal van Heerenveen

Ecocathedralen: waar plant, dier en mens samenwerken...
... en waar ruimte de tijd krijgt, en tijd de ruimte
Wethouder Jaap van Veen en voorzitter Tineke Hempenius onderteken het addendum in de Le Roy tuin
Wethouder Jaap van Veen en voorzitter Tineke Hempenius onderteken het addendum in de Le Roy tuin

Op 31 oktober 2020, de geboortedag van Louis Le Roy en de oprichtingsdatum van de Stichting TIJD, hebben wethouder Jaap van Veen en voorzitter Tineke Hempenius een addendum ondertekend waarin o.a. is vastgelegd dat de Le Roy tuin zal worden uitgebreid met een stuk grond. Het betreft het stuk grond tussen de Oranje Nassaulaan en de Rembrandtlaan. Dit gebied zal in het kader van Heerenveen Beter Bereikbaar worden heringericht.

De komende maanden zullen de Gemeente Heerenveen en de Stichting TIJD in overleg gaan over de invulling van dit gebied als ecokathedraal.

Daarnaast is in het addendum vastgelegd hoe dit  gebied opgenomen kan worden in de nieuwe omgevingsvisie die de komende jaren zal worden vormgegeven.

Het addendum is een aanvulling op de intentieverklaring die in 2005 is ondertekend en die nog steeds van kracht is.

Meewerken?

Wil je als vrijwilliger meewerken aan de Heerenveense ecokathedraal? Dat kan!
Neem even contact op, dan kijken we wat jij leuk vindt en wat je kan doen.
Of kom op een woensdagmorgen een keer langs. Dan zijn we er vaak aan het werk. 

Hou mij op de hoogte van updates op deze site

Agenda

Geen evenementen

The stage is yours!

 In de Le Roy-tuin bevindt zich een klein, sfeervol openluchttheater voor ongeveer 80 bezoekers. Ideaal voor het opvoeren van kleine voorstellingen van zang, voordracht, muziek, theater..... Mail of bel ons en vraag naar de mogelijkheden. 

thumb openlucht theater le roy tuin

Rondleiding of lezing over ecokathedralen?

Wilt u een rondleiding door de Le Roy tuin, of een lezing over ecokathedralen? Neem dan contact met ons op. Dat kan via mail of telefonisch op 06-24573020.

Stenen doneren?

Hebt u stenen over en wilt u deze doneren aan de Le Roy tuin? Neem dan eerst contact met ons op, dan hoort u direct of (en zo ja: waar) u de stenen kunt brengen. Het ongevraagd brengen (of ophalen) van materiaal is dus niet toegestaan.

tegels nk tegelwippen in ecokathedraal heerenveen

 

Zie ook:

Andere lange termijn kunstprojecten

Verschillende kunstenaars hebben zich op een of andere manier laten inspireren door de langetermijn, ook wel kathedraaldenken genoemd.  Een aantal interessante voorbeelden: 

  1. De Letters van Utrecht (02000 - zo lang er zaterdagen zijn): een gedicht dat letter voor letter elke zaterdag wordt geschreven in de binnenstad van Utrecht met behulp van stenen.
  2. De Tijdpyramide van Manfred Laber in Wemdinge, Duitsland
  3. De Future LIbrary (02014 - 02114) van Katie Paterson in Oslo, Denemarken.
  4. De Longplayer in Trinity Buoy Wharf in London, een muziekstuk dat 100 jaar duurt en te beluisteren is sinds 1 januari 2000.
  5. De Tropfensteinmachine ( 01996 - 02496 ) waarmee een druipsteen worde gemaakt in een museum in Hamburg. 

"Voor een goed begrip van hetgeen geschreven wordt, moet steeds worden bedacht dat wanneer de natuur ter sprake komt daar dan stééds natuurlijke processen mee bedoeld worden, maar nooit de natuur in haar tijdelijke verschijningsvorm". Louis G. Le Roy ( 01924 - 02012 )

"Als we bouwen, laten we dan bedenken dat we voor de eeuwigheid bouwen. Laat het niet zijn voor het huidige genot, nog voor het huidige gebruik alleen; Laat het een zodanig werk zijn dat onze nakomelingen ons er dankbaar voor zijn". John Ruskin ( 01819 - 01900 )