Logo Le Roy tuin, de ecokathedraal van Heerenveen

Ecocathedralen: waar plant, dier en mens samenwerken...
... en waar ruimte de tijd krijgt, en tijd de ruimte

Agenda

Documentaire 'Jou Le Roy de tiid' op Fryslân DOK
Zaterdag, 19 April 02025, 15:30
door Bouwmeester

Op zaterdag 19 (met herhaling op zondagmiddag 20 april zal Fryslân DOK op NPO2  en Omrop Fryslân de documentaire "Jou Le Roy de tiid" uit 2005 herhalen, aangevuld met projecten elders in Nederland die geïnspireerd zijn op Le Roy zijn ecokathedraal, waaronder het Bouke Boskje van Sytse Bouwhuis.

De documentaire zal later op de website van Fryslân DOK te zien zijn.

Locatie NPO 2

Meewerken?

Wil je als vrijwilliger meewerken aan de Heerenveense ecokathedraal? Dat kan!
Neem even contact op, dan kijken we wat jij leuk vindt en wat je kan doen.
Of kom op een woensdagmorgen een keer langs. Dan zijn we er vaak aan het werk. 

Hou mij op de hoogte van updates op deze site

Agenda

Geen evenementen

The stage is yours!

 In de Le Roy-tuin bevindt zich een klein, sfeervol openluchttheater voor ongeveer 80 bezoekers. Ideaal voor het opvoeren van kleine voorstellingen van zang, voordracht, muziek, theater..... Mail of bel ons en vraag naar de mogelijkheden. 

thumb openlucht theater le roy tuin

Rondleiding of lezing over ecokathedralen?

Wilt u een rondleiding door de Le Roy tuin, of een lezing over ecokathedralen? Neem dan contact met ons op. Dat kan via mail of telefonisch op 06-24573020.

Stenen doneren?

Hebt u stenen over en wilt u deze doneren aan de Le Roy tuin? Neem dan eerst contact met ons op, dan hoort u direct of (en zo ja: waar) u de stenen kunt brengen. Het ongevraagd brengen (of ophalen) van materiaal is dus niet toegestaan.

tegels nk tegelwippen in ecokathedraal heerenveen

 

Zie ook:

Andere lange termijn kunstprojecten

Verschillende kunstenaars hebben zich op een of andere manier laten inspireren door de langetermijn, ook wel kathedraaldenken genoemd.  Een aantal interessante voorbeelden: 

  1. De Letters van Utrecht (02000 - zo lang er zaterdagen zijn): een gedicht dat letter voor letter elke zaterdag wordt geschreven in de binnenstad van Utrecht met behulp van stenen.
  2. De Tijdpyramide van Manfred Laber in Wemdinge, Duitsland
  3. De Future LIbrary (02014 - 02114) van Katie Paterson in Oslo, Denemarken.
  4. De Longplayer in Trinity Buoy Wharf in London, een muziekstuk dat 100 jaar duurt en te beluisteren is sinds 1 januari 2000.
  5. De Tropfensteinmachine ( 01996 - 02496 ) waarmee een druipsteen worde gemaakt in een museum in Hamburg. 

"Voor een goed begrip van hetgeen geschreven wordt, moet steeds worden bedacht dat wanneer de natuur ter sprake komt daar dan stééds natuurlijke processen mee bedoeld worden, maar nooit de natuur in haar tijdelijke verschijningsvorm". Louis G. Le Roy ( 01924 - 02012 )

"Als we bouwen, laten we dan bedenken dat we voor de eeuwigheid bouwen. Laat het niet zijn voor het huidige genot, nog voor het huidige gebruik alleen; Laat het een zodanig werk zijn dat onze nakomelingen ons er dankbaar voor zijn". John Ruskin ( 01819 - 01900 )